Magyarországon kevesebb a daganatos betegek esélye a gyógyulásra
A betegségeket túl későn ismerik fel, az EU más országaiban nagyobb az esély a gyógyulásra.
A betegségeket túl későn ismerik fel, az EU más országaiban nagyobb az esély a gyógyulásra.
A háromszoros Grammy-díjas kanadai zenész Facebook-oldalán erősítette meg a rettenetes hírt: 3 éves kisfiánál rákbetegséget diagnosztizáltak.
Névazonosság miatt nem a daganatos páciens beteg veséjét, hanem egy másik páciens egészséges veséjét távolították egy amerikai kórházban.
Évente több ezer esetben diagnosztizálnak limfómát Magyarországon; sokarcú betegségről van szó, csaknem hatvan alfaja ismert.
Életet menthet az új eljárás, amelyet a somogyi megyeszékhely kórházában alkalmaznak.
1986. április 26-án éjjel 1 óra 24 perckor, kereken 30 éve következett be a világtörténelem eddigi egyik legnagyobb nukleáris balesete Csernobilban. Emléke azóta kísért, okoz mindmáig sokaknak riadalmat. De tulajdonképpen mit mutatnak a mai statisztikák? Valójában hány ember halálát és egészségromlását okozta a baleset? Hatott-e a sugárzás a magyarokra, vagy felénk tényleg nem fújt az északnyugati szél? Sáfrány Gézával, az OKK - Országos Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Igazgatóság igazgatójával beszélgettünk.
A hollandiai Erasmus Egyetem kutatói egérkísérletekben egyértelműen kimutatták, hogy a rendszertelen alvásrend rákot okoz. Úgy becsülik, hogy ez emberek esetében is kockázatot hordoz.
Mély válsággal küzd a magyar onkológiai rendszer. A betegek érthetően csak saját és családjuk kálváriáját látják, az egészségügy szereplői gyakran fásultak a rájuk nehezedő nyomás miatt. Onkológus szerzőnk diagnózisa halálos pontossággal mutat rá az ellátás elégtelenségére.
A magyarok 70 százaléka nincs anyagilag felkészülve egy súlyos, hosszantartó betegségre, pedig minden második ember aggódik az egészségéért – derül ki az NN Biztosító egészség-kutatásából. Egy komoly megbetegedés miatt évekre is kieshetünk a munkából, miközben a betegség kezelése tetemes összegekkel terheli meg a családi költségvetést, amin csak kismértékben enyhít a táppénz
Hasnyálmirigy-tumor sejtjeit "normális" sejtekké programozták vissza amerikai kutatók. Hasnyálmirigyrák esetén a betegek átlagosan 6 hónapig tartanak még ki, még kemoterápiás kezelés esetén is csak alig valamivel tovább.
Megdöbbentő és sajnos elkeserítő tényekkel kell szembesülnie annak, aki tanulmányozni kezdi az alábbi interaktív térképet.
Magyarország sajnos élen jár a daganatos megbetegedések arányaiban. Ennek konkrét oka nincs, de sokat tehetünk a megelőzés érdekében. Kulcsár Gyula adjunktussal beszélgettünk a Rák Elleni Küzdelem Világnapja alkalmából a betegség legyőzésének esélyeiről és az általa feltalált gyógymódról.
Molekuláris diagnosztika, személyre szabott gyógyítás – ez lenne a jövő. Bizonyos ráktípusoknál pedig már nagyon is a jelen. Igaz, egyelőre kevés embernek jelenthet gyógyulást, és sokszor nagyon drágán. A Magyarországon is elérhető gyógyszercélpont-keresés viszont akár életeket menthet.
Egy teljesen új, fényen és hangon alapuló képalkotási technika lehetőséget nyújt színes és részletes felvételek elkészítéséhez a testen belül kialakult tumorokról. Az úgynevezett fotóakusztikus tomográfia segítségével az orvosok a korábbi módszerekhez képest jóval hamarabb felismerhetik a rákos daganatokat.
Hugo Chávez venezuelai elnök kedden bejelentette, hogy ismét meg kell műteni, mert az orvosok egy léziót találtak a medencéjében, ugyanott, ahonnan tavaly nyáron egy baseball-labda nagyságú rákos daganatot távolítottak el.
Az aszpirin, és más mindennapi szerek gátolhatják a daganat terjedését, ugyanis lezárhatják a daganat táplálásáért felelős kémiai útvonalakat – állítják a Peter MacCallum Rákközpont (Melbourne, Ausztrália) munkatársai.
Jóval gyakoribb a férfiaknál a szájüregi humán papillomavírussal (HPV) való fertőzöttség, mint a nőknél. A vírus jelenléte ráadásul növeli a fej és nyak daganatok kialakulásának kockázatát – írja a BBC.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ez év elején tette közzé azt a jelentését, amely szerint Európában Magyarországon a legrosszabb a rákbetegség miatti halálozási ráta. Még Oroszországban és Ukrajnában is kedvezőbbek az adatok. Április 10-e nemzeti rákellenes nap.
A tejfogyasztás csökkenti a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát – állítja két nemrégiben, egymástól függetlenül publikált tanulmány. Ugyanakkor nincs konszenzus a szakemberek között a tej egészséges mivoltával kapcsolatban, annyi azonban biztos: a tej és tejtermékek helyes fogyasztásával kapcsolatban nincs univerzális, mindenki számára egyformán alkalmazható tanács.
Jóval több lehet a daganatos beteg a mai fiatalok között 10-15 év múlva - a mértéktelen ivás és főleg a tömény alkohol okozza ugyanis a daganatok tizedét - mondta az RTL Híradónak a Magyar Rákellenes Liga elnöke szerdán.